Bebek çamaşırları nasıl yıkanır?

Bebek çamaşırları nasıl yikanir

Merhabalar 🙂 Evinizin yeni üyesi yolda birsürü cicileri alınmış, giyince nede güzel olacak diye hayaller kuruluyor. Peki nasıl hazırlık yapsam yıkasam hazırlasam diyorsanız bu yazı tam size göre…

  • İlk olarak aldığınız kıyafetlerin varsa etiketlerini kesmeyi unutmayın kasindirip alerjiye sebep olabilir.
  • Bebeklerin PH oranlarının 6.8 olması, erişkinlerden çok daha hassas ve alerjik reaksiyonlara açık olunduğu anlamına gelmektedir.
  • Bebek çamaşırlarının yıkanması sırasında kullanılan kimyasallar hassas bebek cildinin etkilenmesine neden olacağından kullanılan deterjanın iyi seçilmesi gerekmektedir.
  • Anne ve babalar genelde bebekler için özel olan deterjanları tercih etmektedir. Ancak bu deterjanların da leke çıkarıcı özellikleri az olduğundan yıkama öncesi leke gidericiler kullanılması gerekebilir.
  • Bebeğinizin hassas cildi için tercih edeceğiniz deterjanların ve yumuşatıcıların kokusuz olması, daha doğal olmaları anlamına gelmektedir.Bu yüzden deterjan seçimi yaptığınızda, kokusu en güzel olanı değil,kimyasalı en az olanı tercih etmeniz gerekecektir.
  • Mikropların yok olması ve kıyafetlerin zarar görmemesi için en ideal sıcaklık 60 derecedir. Lekeleri Nasıl Çıkar? Öğrenmek için tıklayınız…

Bebişimizin çamaşırlarını uygun şekilde yıkadıktan sonra mümkünse dışarıda sererek kurutulması öneriliyor. Sonrasında mutlaka ütülemek gerek.

Bu heyecanlı ve tatlı hazırlıkta kolaylıklar dileriz🤗

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*